Gülbağ Kombi Bakımı

Gülbağ da bulunan tüm kombi markaları için kombi arıza ve bakım işlemlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. Çoğunlukla kombi bakımını ihmal eden kullanıcılar bakımın gereksiz bir şey olduğunu düşünüyor. Sebep olarak cihazım çalışıyor hiç bir sıkıntısı yok neden bakım yaptıralım ki; düşüncesi öne çıkmaktadır. Oysa bunun ne kadar yanlış olduğunu biz müşterilerimize elimizden geldiğince açıklamaya çalışıyoruz. Siz değerleri Gülbağ da bulunan komşularımıza aşağıda bakımın önemini açıklayacağım.

Öncelikle kombi çok ucuz bir cihaz değildir. Bu yüzden yedek parçaları da yüksek maliyetler çıkartabilmektedir.

Kombiniz de bulunan fan motoru her yıl temizlenmelidir. Neden temizlenmelidir? Alev odasında gazın yanması için gerekli temiz oksijeni fan motoru baca vasıtası ile dış ortamdan içeri çeker. Yine oluşan alevin atık gazını fan motoru dış ortama gönderir. Bakımı yapılmayan, temizlenmeyen fan motoru zamanla kurum, toz, pislik tutar. Böylece fan motoru kısa zamanda balansı bozar ve dağılır. Yine hava akışında arıza meydana getirir.

Kalorifer filtresi temizlenmelidir. Petekler içerisinde dolaşan su zaman içinde çamurlaşır ve filtrelerin tıkanmasına yol açar. İlk ve orta petekler iyi ısınırken sonda kalan peteklerin ısınmadığı veya çok az ısındığı görüşür.

Alev haznesi kurumlardan arındırılır. Alev odasında oluşan yanma ile zamanla kurum görüşür.

Genleşme tankı havası her yıl kontrol edilmelidir. Tan içerisinde bulunan hava azalması veya bitmesi ile cihazın su basınç seviyesinde problemler meydana gelir. Bu yüzden cihaz alt kısımda su akıtabilir.

Kombi bakımını kış girmeden önce yaptırmanız büyük ölçüde yarar sağlayacaktır. Bize gülbağ kombi servisi için 7/24 ulaşabilirsiniz.

gulbag kombi bakim servisi gulbag kombi bakim

Leave a Reply