Kombi Arıza Belirtileri

Kombi arıza kodları genelde size sinyaldir. Bir şeylerin yolunda gitmediğinin işaretidir. Bu işaretleri dikkate almaz iseniz bir süre sonra başınız kombinizle fena ağrıyabilir. Peki bu kodlarla karşılaştığımız vakit neler yapmamız gerekir.

Her markanın kendine has işaret kodları, çağrı kodları bulunmaktadır. Bunlardan biri ile karşılaşırsanız hemen panik yapmayın! Öncelikle o kodun ne manaya geldiği ile alakalı bilgi toplayın. Bunu bilgileri nereden mi bulabilirsiniz? İlk bakacağınız yer tabii ki internettir eminim, ama öncelik kombinizin “Kullanma Kılavuzu” olmalıdır. Ora da yer almıyorsa; netten ve yahut da teknik servis ekiplerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra uyarıları dikkate almanız gerekebilir. Bazen bir arıza kodu basit bir işlemle kombinizi hayata döndüre bilirken, bazı kodlar ise tamamıyla servis ekibi gerektirdiği için teknik işlemle halledile bilmektedir.

Basit kodlar ya suyunun bittiğini belirtir ya da gaz olmadığının işaretidir. Bunları hallettiğiniz de hiçbir sorun yaşamazsınız. Ancak tamamıyla arıza kodu içeren sinyaller vardır ki, ihmale gelmeden hemen acil ekip gerektirir. Bunlara dikkat ederseniz, kombinizin ömrü daha uzun olacaktır, tabi kodlardan da sıkılma şansınız minimuma düşecektir.

Bize gülbağ kombi servisi talepleriniz ve sorularınız için ulaşabilirsiniz.

gulbag

Leave a Reply